رونمایی از هدستی عجیب که جلوی انتشار صدای شما را می گیرد!

ندا سلیمیان
دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
رونمایی از هدستی عجیب که جلوی انتشار صدای شما را می گیرد!

قطعاً شما هم در اطراف خودتان افرادی را می شناسید که پرحرف هستند و به راحتی نمی توان آن ها را دعوت به سکوت کرد. البته شاید خود شما هم یکی از همین افراد پرحرف باشید. در CES 2017، دستگاهی رونمایی شد که هدف از طراحی و تولید آن در اسمش نهفته است. هدست Hushme که ترجمه آن به فارسی می شود: من را ساکت کن! در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

این دستگاه برای تنبیه کردن ساخته نشده، تنها سعی دارد به بالا بردن کیفیت زندگی اطرافیان افراد پرحرف کمک کند. به خصوص آن هایی که در محیط کار زیاد حرف می زنند و نمی گذارند همکارشان بر روی کاری که انجام می دهد تمرکز کند.

 

هدست Hushme، یک جفت ایرباد مجهز به بلوتوث دارد که متصل به یک ماسک صدا هستند و همین امر تفاوت آن ها را با دیگر ایربادها مشخص می کند. آن ها به وسیله چند آهنربای قوی، در جلوی دهان شما قرار داده می شوند و اجازه می دهند در آرامش و سکوت کامل و البته در شرایطی که اطرافیان هیچ صدایی از شما نمی شوند، با گوشی هوشمندتان به مکالمه با دیگران بپردازید.

 

ایرباد

 

این دستگاه می تواند به دو صورت صدای شما را از محیط پیرامونتان جدا کند. خود پدهای ضخیم که جلوی دهان شما قرار می گیرند، تا حدودی صدای شما را بم می کنند، اما تیم توسعه دهنده Hushme از صداهای دیگر هم استفاده کردند تا فضای مکالمات شما عوض شود. ممکن است در حال حاضر فکر کنید که هر صدایی تمرکز شما را به هنگام مکالمه به هم خواهد زد، اما چنین دستگاهی دسیبل را پایین نگه می دارد و نمی گذارد حواس شما پرت شود. برای مثال این هدست می‌تواند صدای قطرات آب، صدای نفس یا حتی باران را به پس ‌زمینه مکالمه شما اضافه کند. به نظر شما این قابلیت جالب نیست؟

 

Hushme در این اندیشه است که امکان تغییر صدا را نیز در این دستگاه خود بگنجاند، اما این کار فعلاً با اهداف اصلی این شرکت سازگاری ندارد.

 

در سال جاری میلادی، کمپینی برای جمع‌آوری سرمایه اولیه جهت تولید انبوه این محصول به راه خواهد افتاد که اگر از آن استقبال شود، هدست Hushme با قیمتی حدود 200 دلار روانه بازار خواهد شد.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات