تجربه صدایی فراگیر با ساندبار پرچم دار سونی

ندا سلیمیان
یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
تجربه صدایی فراگیر با ساندبار پرچم دار سونی

نمایشگاه CES امسال ما را با تجهیزات بسیاری که می توانند صدای Dolby Atmos را ارایه دهند، آشنا کرد. اما در میان تمامی آن ها، ساندبار پرچم دار سونی موسوم به HT-ST5000 بیش از همه خودنمایی می کند. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

سونی این ساندبار جدید خود را به گونه ای طراحی کرده که بدون توجه به اندازه اتاق شما، می تواند صدا را در آن به صورت فراگیر و با مقیاس مناسب پخش کند. تنها کافیست تا ارتفاع سقف اتاق و جایی که در آن نشسته اید را با استفاده از رابط گرافیکی کاربری روی صفحه آن تنظیم کنید تا خود دستگاه صدایی با مقیاس و کیفیت قابل توجه را به شما ارایه دهد.

 

همراهی این ساندبار با یک ساب ووفر متصل به صورت بی سیم، باعث شده تا تمامی پورت های ورودی و خروجی مورد نیاز در آن وجود داشته باشد. این دستگاه به 3 پورت HDMI، یک اتصال HDMI ARC، یک جک UBS، اتصال بلوتوث و البته خروجی صوتی دیجیتال و آنالوگ مجهز است تا بتواند به عنوان جایگزینی برای دستگاه های گیرنده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 

هم چنین می توان با استفاده از گوگل هوم، این ساندبار را برای چندین اتاق مورد استفاده قرار داد. شما تنها با گفتن عبارت " اوکی گوگل" می توانید آن را در یک اتاق کنترل کنید و یا حتی این ساندبار را با اسپیکرهای دیگر موجود در خانه سینک و هماهنگ سازی کنید.

 

قطعاً امتحان کیفیت صدا در فضایی مثل نمایشگاه CES، بسیار دشوار است. اما HT-ST5000 توانست با صدای فراگیرش، فضای اتاق دموی این نمایشگاه را دگرگون کند. صدای پخش شده از این دستگاه کاملاً به صورت سه بعدی حس می شود، به طوری که انگار هر افکت صدایی از جایی به خصوص می آید. مثلاً بخشی از آن از بالای سر و بخشی دیگر از صدا در پشت سر حس می شود. مشخصات فنی ساب ووفر هنوز در دست نیست، اما عملکرد آن بسیار جالب توجه است. قدرت کل این سیستم 800 وات است و به ادعای سونی، قرار دادن دو بلندگوی زاویه دار برای هدایت صدا به سمت بالا، می تواند کانال های صوتی 7.1.2 را به آن ببخشد. به طور طبیعی کیفیت این محصول می تواند از سد کیفیت ویدیوهای 4K و HDR عبور کند. قرار است ساندبار پرچم دار سونی تا چند ماه آینده عرضه شود و قطعاً مشتریان آن می توانند در آن زمان بدون نیاز به جا به جا کردن لوازم خانه شان، از صدایی فراگیر لذت ببرند.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات