پتنت جدید اپل روشی منحصر بفرد برای طراحی آیفون هایی با نمایشگر تمام صفحه را ارایه می دهد

پریسا قره گوزلو
چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵
پتنت جدید اپل روشی منحصر بفرد برای طراحی آیفون هایی با نمایشگر تمام صفحه را ارایه می دهد

درتک شات خواندید که بر اساس شایعات اپل قصد دارد امسال با معرفیآیفونی با نمایشگر اولد خمیده در کنار رونمایی از دو محصول مورد انتظار یعنی آیفون 7 اس و آیفون 7 اس پلاس ما را غافلگیر کند. گفته می شود وجه تمایز این آیفون اولد، نمایشگر تمام صفحه و بدون حاشیه آن است که نسبت نمایشگر به بدنه را در این محصول به میزان زیادی افزایش خواهد داد.


اخبار همچنین از این حکایت دارند که سامسونگ تامین کننده اصلی پنل های انعطاف پذیر اولد برای این محصول خواهد بود، اما در خصوص تمام صفحه و بدون حاشیه بودن این نمایشگر چه اطلاعاتی در دست است؟ در بخش حاشیه ای گوشی های امروزی، به وجود تعدادی اجزای ضروری که به راحتی در این گوشی ها عرضه می شوند خو گرفته ایم: خروجی صدای گوشی، دوربین جلویی، سنسورهای مجاورت و نور، فلاشر های نوتیفیکیشن، و حتی LED های چشمک زن و یا اسکنر عنبیه. اما اگر این کناره و حاشیه خیلی کم یا اصلا بطور کلی حذف شود این ویژگی ها و اجزا کجا می روند؟


اگر نگاهی به گوشی می میکس شیائومی بیاندازیم می توانیم ایده ای در این خصوص به دست آوریم – در این گوشی پنلی 6.4 اینچی در بدنه ای که بیشتر مناسب یک پنل 5.7 اینچی است قرار داده شده، کوچکترین سنسور سلفی ممکن نیز در قسمت پایینی آن قرار داده شده، برای تماس های تلفنی نیز از سیستم آکوستیک سرامیکی فیزوالکتریک استفاده شده، و سنسور مجاورتی مادون قرمز معمول نیز با انواع صوتی دیگری جایگزین شده است. اما، اپل احتمالا قصد دارد یک قدم فراتر رود و به جای تعویض و نظم دهی مجدد به این اجزا، با استفاده از فضاهای خالی و کوچک موجود در نمایشگر آنها را در زیر نمایشگر قرار دهد.


این دقیقا همان چیزی است که از پتنت های جدید اپل می توان استنباط کرد؛ سوراخ های میکروسکوپی در نمایشگر که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند و احتمالا تجربه بصری را نیز تحت تاثیر قرار نمی دهند. از طریق این منافذ احتمالا می توانیم به اسپیکرها، دوربین ها و سنسورهای زیر نمایشگر دسترسی داشته باشیم، البته عملکرد این سیستم در عمل هنوز مشخص نیست. این سوراخ ها از اشکال و موقعیت های مختلف نسبت به پیکسل های نمایشگر برخوردارند و بنابراین بسیار، بسیار کوچک خواهند بود.


این روش اپل بسیار متفاوت خواهد بود و لازم است که نمایشگر اولد همانند نمایشگرهای LCD از لایه نورزمینه در زیر نمایشگر برخوردار باشد. شاید این پتنت را به زودی در عالم واقعیت و در آیفون بعدی اپل ببینیم.

اپل

اپل

اپل

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات