آیفون 8 اپل از صفحه نمایش OLED خمیده و پلاستیکی برخوردار خواهد بود

ندا سلیمیان
دوشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
آیفون 8 اپل از صفحه نمایش OLED خمیده و پلاستیکی برخوردار خواهد بود

آیفون 8 اپل، این روزها بسیاری از خبرها را به خود اختصاص داده و شایعاتی مطرح شده که نشان می دهد این محصول قرار است به طور کلی از طراحی کاملاً متفاوتی نسبت به شیشه و آلومینیوم که در آیفون های فعلی به کار رفته، برخوردار باشد. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

بر اساس گزارشی که در Korea Herald منتشر شده، صفحه نمایش پرچم دار سال آینده اپل، یک پانل پلاستیکی OLED خواهد بود که به اطراف کاملاً خم شده است. در این گزارش هم چنین آمده که در سال 2017 میلادی، سه مدل گوشی آیفون معرفی خواهد شد. یکی از آن ها پرچم دار این شرکت که در شایعات با نام آیفون 8 شناخته شده و مجهز به نمایشگر OLED است و دو گوشی با تغییرات کمتر (آیفون 7اس؟).

 

هنوز مشخص نیست که کاربران این محصول در آینده قرار است با در دست گرفتن این گوشی، پانل OLED پلاستیکی را حس کنند یا این که پوششی از شیشه بر روی آن پلاستیک قرار خواهد گرفت. اپل همواره در تولید آیفون هایش از محافظ صفحه کورنینگ گوریلا گلس استفاده کرده؛ چرا که این طور برداشت می شود که شیشه نسبت به پلاستیک، کیفیت بهتری دارد.

 

لازم به ذکر است که شیشه خمیده، در حال حاضر بر روی جدیدترین آیفون اپل پوشانده شده و البته در لبه های اپل واچ نیز از آن استفاده شده است. بنابراین واقعاً معلوم نیست چرا این شرکت می خواهد در محصول سال 2017 خود به استفاده از نمایشگر OLED پلاستیکی روی آورد.

 

در گزارش Herald هم چنین اشاره شده که تولید این نمایشگرها بر عهده سامسونگ دیسپلی خواهد بود. یک منبع آشنا با اپل به Herald اینطور گفته:

 

نسخه OLED آیفون جدید تماماً خمیده خواهد بود، چرا که اپل همه آن ها که OLED پلاستیکی هستند و نه شیشه، از سامسونگ دیسپلی سفارش داده است. سامسونگ قادر است تا کمی کمتر از 100 میلیون واحد نمایشگر OLED خمیده را به اپل تحویل دهد.

 

در واقع Herald تخمین زده که میزان ظرفیت سامسونگ دیسپلی برای تولید نمایشگرهای اولد خمیده برای اپل بین 70 میلیون الی 100 میلیون واحد خواهد بود.

 

این منبع هم چنین اعلام کرده که آیفون سال بعد، تاشو نخواهد بود. اما برای آن که با گوشی های سامسونگ متمایز باشد، قرار است از فناوری جدیدی در سنسورهای خود بهره ببرد که کمک می کند هرگاه کاربر هر قسمت از گوشی را لمس کند، گوشی به آن واکنش نشان دهد. البته اطلاعات بیشتری درباره این ویژگی فعلاً در دست نیست.

 

شایعات دیگر در خصوص آیفون 8، حاکی از این است که این محصول از قابلیت شارژ بی سیم و بدنه شیشه ای برخوردار خواهد بود و دکمه هوم فیزیکی نخواهد داشت. نمایشگر آن بدون حاشیه و لبه به لبه خواهد بود. سنسور تاچ آیدی نیز در زیر صفحه نمایش تعبیه خواهد شد.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات