اپل به همراه کانسومر ریپورتز مشغول بررسی مشکل باتری مک بوک پرو های جدید است

پیام ادیب
شنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
اپل به همراه کانسومر ریپورتز مشغول بررسی مشکل باتری مک بوک پرو های جدید است

در سالی که برای اپل تا حد زیادی از هیجان به دور و برای صنعت باتری به کابوس شبیه بوده، اجتناب Consumer Reports از پیشنهاد مک بوک پرو های جدید اپل به کاربران، ترکیب مینیاتوری بی مانندی از تمام اتفاقاتی بود که ظرف 12 ماه گذشته رخ داده است. حال یکی از مدیران ارشد اپل به موضوع واکنش نشان داده است. با تک شات همراه باشید. 

 

با بالا گرفتن بحث بر سر عمر باتری مک بوک پرو های جدید اپل در فضای مجازی، کانسومر ریپورتز به نسخه ی 15 اینچی این لپتاپ ها از 100 امتیاز 56، و به نسخه های 13 اینچی استاندارد و مجهز به تاچ بار آن نیز به ترتیب 47 و 40 امتیاز داده است. 

 

این سایت در زیر تیتر مطلب مربوط به اعلام امتیاز ها با اشاره به تناقض فاحش نتایج این لپتاپ ها در آزمایشات متعدد نوشت: «بله، مشکل از باتری است».

 

در اعلامیه ی کانسومر ریپورتز آمده است:

برای مثال، در مجموعه ای از سه آزمایش پشت سر هم، مدل 13 اینچی مجهز به تاچ بار در آزمایش اول 16 ساعت، در آزمایش دوم 12.75 ساعت و در آزمایش سوم تنها 3.75 ساعت دوام آورد. مدل 13 اینچی بدون تاچ بار نیز در یک آزمون 19.5 ساعت و در آزمونی دیگر تنها 4.5 دوام آورد. دوام باتری مدل 15 اینچی نیز از 18.5 تا 8 ساعت متغیر بوده است.

 

در سایت مذکور به این نیز اشاره شده است که «اپل اظهار نظر در مورد نتایج آزمایشات ما را تا فهمیدن بهتر مشکل به تعویق انداخته است».

 

نایب رئیس ارشد بخش بازاریابی جهانی شرکت اپل یعنی فیل شیلر در مورد نگرانی های به وجود آمده پیرامون مشکل باتری مک بوک پرو های جدید، در توئیتی اظهار داشته است که نتایج آزمایشات داخلی اپل با نتایجی که کانسومر ریپورت به دست آورده همخوانی ندارند. وی اظهار داشته است «برای درک نتایج کانسومر ریپورت با آنها مشغول علت یابی هستیم. نتایج آنها با نتایج تست های آزمایشگاهی گسترده یا داده های میدانی ما مطابقت ندارد». 

 

اپل پیش از این نیز تاکید کرده بود که مشکل باتری مک بوک پرو هایش جدی نیست و به همین دلیل تصمیم گرفته با حذف نمایشگر میزان باتری در به روز رسانی جدید MacOS Sierra، مشکل را تا حدودی برطرف کند؛ اقدامی که در نظر عموم کاربران بیشتر به پاک کردن صورت مسئله شبیه است.

 

گفتنی است آزمایشات خود اپل عمر باتری این سری از محصولات را «تا 10 ساعت» نشان داده اند. البته کانسومر ریپورتز نیز ضمن اشاره به آمادگی بالای خود برای انجام آزمایشات مجدد خاطرنشان کرده است این دست مشکلات باتری گاهی اوقات از طریق ارائه ی به روز رسانی های نرم افزاری قابل حل هستند و در صورتی که اپل مشکل را به این شکل حل کند حاضر است دوباره این آزمایشات را انجام دهد. 

 

امتیازات ارائه شده برای مک بوک پرو های جدید، پایان تمام کننده ای بر مجموعه ای از اظهار نظر های نا امید کننده از سوی کانسومر ریپورتز بوده، اما در کل، این اولین باری نیست که این وبسایت موجبات تشویش خاطر اپل را فراهم کرده و ممکن است آخرین بار نیز نباشد؛ مشکل آنتن دهی آیفون 4 اپل در سال 2010 منجر به بروز مشکل مشابهی بین این دو شده بود. ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات